Gökyüzü Kızı

Neden bazen doğrularımız yanlışımız olur, yanlışımız doğru olur?

‘’Evet’’lerimize neden üzülür ‘’Hayır’’ larımıza neden seviniriz?

En sevdiklerimizden, En istediklerimizden, En istemediklerimizden imtihan ediliriz?

Gönül ve zihin hapishanelerindeki zindanlarda nöbet tutan uykusuz, yorgun duygularımız fikirlerimiz….Onlarda mı bize parayla verildi diye düşünmeden edemeyiz….

Yaşanmışlıklar yaşanmamışlıklar toplar bohçasını gönül yangınımıza birde onlar eklenir…

Demlenir gecelerde tavşan kayı Efkarlarımız ruhlarımızda…

Anlatılmaz yaşanır dediğimiz ne varsa kabulleniş ıstırabı olmuştur sinemizde…

Vazgeçisin adıdır belki de yaşadıklarımız…

Adını koymak istemediğimiz hazır olamadığımız bir teslimiyetin habercisidir gözyaşlarımız…

Ve en önemlisi de beklenmeyene hazır olup ruhumuzu teslim etmektir sahibine son nefesimiz…

Yukarıda okuduğunuz şiir bamteline dokunmuş herkesin kendini bulduğu, soluduğu nameleri içeriyor olabilir. Sebebi hepimizin hamurunda insan mayası olmuş olmasıdır. Soyut olarak hayvani duygulara sahip olsak da bu yönlerimizi eğitim eğitmemekte bize verilen irade seçeneğinde kaderimizi oluşturabilir.

Astrolojiye merak salan her insanın mutlaka hayatında yolunda gitmeyen süreçler vardır. İmtihan yolu dediğimiz bu süreç bizim Allah’a (tekamül yolumuzda) kurbiyet mesafemizin kısalmasınıda sağlayabilir,  isyan edip inancımızı yitirmemizide …

Hayat, bilinmemezlikle doludur. Astroloji ,karanlık bir yolda giderken arabanın reflektörleri gibi hayatımız ışık tutar.

Farkındalık oluşması adına önemli bir ilim dalıdır. Hayatımızdaki belirsizliklerin potansiyel olarak belirleyerek kendi teslimiyetimizi içimizde gerçekleştirmenin huzuruyla nefes almaya başlarız.  Farketmeden oluşturduğumuz karmalarımız artık bize yük oluşturmaz. Çünkü biz kendi yolumuza ışık tutarken başka deneyimlilere yük değil ışık oluruz.

Küçüklüğümden beri anlam veremediğim hayallerim, sorgularken cevabını bulduğum hislerim ve dayanılmaz sıkıntılarla en dibi gördüğüm akrep stelyum ve yükselenli ben’in  fersah fersah gökyüzünde kendi bulmasının tevafuk olarak değerlendiriyorum.

Astrolojik haritalarımızda kadersel potansiyellerimiz kanaviçe gibi ince ince işlenmiş. Onu nakışlamak içinde bize cüz-i irade verilmiş. Cüz-i iradenin rahatlığı içerisinde kollektif bilince (külli irade ye) teslim olmanın muhteşem hissiyatını beşer olarak anlatamıyor olsak bile gözyaşlarımız kalbimizin ve ruhumuzun mutluluğunu işaret ediyor olabilir…

‘’Hüküm ancak Allah’a aittir.’’ ayeti kerimesini hatırlatmayı borç biliyor hepinizi Allah’a emanet ediyorum…

Hint astroloji haritanı çıkartmak ister misin?

Vedik Astroloji, doğum anında gökyüzündeki gezegen pozisyon yerleşimlerinin hesaplanmasına dayalı olarak yorum geliştirilen öngörü ve tahmini analiz sunar.