YENİ DÜNYA DÜZENİ VE TÜRKİYE

Jüpiter Akrep transiti ile Türkiye’de dengeler nasıl değişecek?

Türkiye açısından bakıldığında Jüpiter transiti bize umutlarımızı getirecek mi?

Her ne kadar sevgili Selda ERDİ bize yazacak bir şey bırakmadıysa da biz kendisine sevgilerimizi gönderip birkaç kelamda biz edelim dedik.

İlk öncelikle Vedik Astrolojide 6. Ev hakkında bilgi sahibi olalım. 6. Ev çoğunlukla sağlık ve yaşamda mücadele etme yeteneğimiz ile ilgilidir.  Hastalık, talihsizlik, muhalefet, davaları, anlaşmazlıkları, engeller, borçlar, zorluklar, hizmet ve istihdam, düşman ve kriz gibi konularla nasıl başa çıkacağımızı üstesinden gelip gelemeyeceğimizi gösterir. Fiziksel güç, bağışıklık sisteminizin gücü ve hastalıkların süresi, çabalamak zorunda kalacağınız yaşam alanı da 6. Evle ilgilidir.

Mundane Astrolojide 6. ev halk sağlığı, güvenlik, sağlık ve hijyen ile ilgili konuları temsil eder. Jüpiter’in iyileştirici yönü olduğu gibi gölge yönü olacak olayları daha da derin bir şekilde artırabilir. Örneğin, şarbon şu an çeşitli illerde ortaya çıkmaya başladı. Bu ve benzeri hastalıklar bir yandan meydana gelerek kitlelere yayılarak halk sağlığını endişe verici noktaya getirebilir. Aynı zamanda ülkeyi koruyan savunma güçlerine de temsil eder. Bağışıklık sistemi nasıl ki zarar gördüğünde hastalıklar meydana geliyorsa bir ülkenin savunma sistemi zarar gördüğünde de hastalıklarla birlikte ülke zayıflamaya başlar, dış güçlerin sömürgesine açık hale gelir.

Vedik Astrolojide Shatru Bhava olarak ta bilinen 6. ev, Zodyak ta evi Başak yöneticisi Merkürdür. 4. ev (mutluluk) yöneticisinde Mars var. İç huzurumuzda genellikle neden tatmin olamadığımızı Mars’a yükleyebiliriz 🙂 6. Evin yöneticisinin de 4. Evde olması zor bir yerleşimdir. Neden içsel huzurum tam değil diye kendinize soruyorsanız 4. evinize bakmanızı öneriyorum. Ülke çapında yaşanan sürece baktığımızda da hastalıklar, kişisel ekonomik krizler, toplumsal korkular, düşmanlıklar bu süreçte tatminsizliğimizi ön plana çıkartarak mutsuzluğumuzu daha da kamçılıyor.

Türkiye’nin hem normal yükseleni hem de Ay yükseleni İkizlerdir. Bu sebeple transitlerde ‘’DUBLE ETKİ’’ söz konusu oluyor. 7. ev yöneticisi Jüpiter’in 6. düşman ve hastalık evinde olması da ikili ilişkiler, ticaret, komşularımızla olan ilişkilerimizin Satürn transitiyle daha da gerginleşip derinleşerek patlamaya hazır bomba gibi birçok gizemi barındırdığını söyleyebiliriz. Tüm yaşananlar bizi strese sokarak bağışıklık sistemimizi düşürmemesi için çok dikkatli olmalıyız.

Satürn 7. Ev transiti ile ticari ortaklıklar ve dış devletlerle olan ilişkilerimiz ciddi anlamda sınav altında. Rahu-Ketu aksı da 2-8 hattinda olunca ekonomik durumların hala dikkatli olunmasını vurguluyor. Jüpiter Akrep burcundan transiti sırasında yüceldiği 2. Ev Yengeç burcuna görünüm yapacak. Ekonomik anlamda umut dokunuşları yapsa da esas vurgu Jüpiter –Satürn ‘ün Oğlak  burcunda kavuşmasıyla yaşanabilir. Satürn 9. Ve 8. Ev yöneticisi olarak, Jüpiter de 7. Ve 10. Evin yöneticisi olarak 8. Evde kavuşumu ülkede yaşanan her şeyin zihinsel ve ruhsal sağlam şekilde derinlemesine irdelenerek yeni bir oluşuma gebe olduğunu vurguluyor. Dönüşüm ve değişim kaçınılmaz.

Kadersel süreçler her ne kadar iç açıcı olmasa da Türkiye gibi cennet bir ülke ”YENİ  DÜNYA DÜZENİ’^nde  her konumda özel bir rolü üstleneceğe benziyor. Umudumuz herşeyin her canlı ve beşer için hayırlı güzelliklerle gerçekleşmesi…..

Sevgiler….

 

İLETİŞİM: guruseyyah@gmail.com