YENİ BİR HAYAT ”ÖZGÜRLÜK”

DETA.png

 

Toplumumuzdaki kanayan yara ‘’bireyselleşme ‘’ , ‘’duygusal ve zihinsel özgürlük’’ , ‘’kimliğini kabul etme’’ nüanslarına astroloji kapsamında tekrar bakalım. Danışanımdan gelen ‘’Evlilik bitmiş mi?’’ sorusuna cevabım istemeden ‘’Evet ‘’olsa da hukuken hala evlilikleri devam ediyor.

Satürn harita da nerede yerleşirse o konularda SABIR dersi verir. Yükselende olması kişinin kendi kimliğini oluşturma noktasında ‘’BEKLE’’ der usulca. Dayanıklılık, sabır, çalışkanlık verse de erken alınan sorumluluk ağır bir yük gibi gelebilir. 4. Ev yöneticisi Satürn yükselende yerleşip Venüs ile açısı da söylediklerimi destekliyor.   Genelde Satürn’ü yükselende vurgulu haritalar da SATÜRN DÖNGÜSÜ sonrası yepyeni bir sayfa açılıyor.  Sertap ERNER’in ‘’YENİ BİR HAYAT, YENİ BİR İŞ, KENDİME YENİ BİR BEN LAZIM’’ şarkışı yükselenin de Satürn olanlar için söylenmiş sanki J

Vedik astrolojide evlilik için 7. Eve bakıyoruz. 7. Ev Boğa burcu ve Venüs, Ay yerleşimi var.  Yukarıda yaşanan süreci Rahu-Venüs belirtmiştik.  RAHU 5. Evde yöneticisi 6. Evde. Satürn o sıralarda Akrep burcunda transite başlıyor. Ay yükselene göre analiz edilince Kantaka Sani döneminde oluyor kişi. Çifte duble etki.  Venüs Satürn zıt açısı, Kantaka Sani ve üstüne transit eklenince evlilikle ilgili ciddi sıkıntılar gündeme gelebiliyor.

Danışanım şuan Aştami Sani sürecinde. Sıkıntılar, kaderinde engelleyemediği problemler ve bitişler yaşıyor. Üstelik çifte duble etki vurgusu bir arada. Yükselene göre Satürn 2. Evden 8. Eve, Ay yükselene göre 8. Evden 2. Eve görünüm yapıyor. Böyle bir durum karşısında kişiler kontrol etmeyi bırakarak, moral motivasyonlarını zor olsa da yükseltip, ruhu ve zihni teslimiyete bırakmanın yerinde olacağını düşünüyorum.

Mars 8. Evde ağız tadını kaçıran yerleşimi, 7. Evde birden fazla gezegenin yerleşimi, Yükselen de Satürn bulunması bunlar birden fazla ilişki ve evlilik verebiliyor.  Mars hem atmakara hem de İkizler burcunda Vargattoma olup Navamsa haritasında da 7. Evde. Eşle bitmek bilmeyen tartışmalar , öfke patlamaları yaşanıyor. Dikkat!! Venüs de 8. Evde. Evlilik de sıradanlaşıp mutluluk vermemeye başlıyor.

Mars Yükselen yöneticisi olarak 8. Evde Merkür ile bulunması analitik zeka verip  kavrayış, durum değerlendirmesi, ruhsal çözümleme , görünenin ötesini hissedebilme özellikleri ile kişi donatabiliyor.

Yaşananlar bizim için şer gibi görünse de birkaç yıl sonra bizim için hayırlı olduğunu ancak görebiliyoruz. Her evlilik parmak izi gibidir. Astroloji danışmanlıkları da kişiye özeldir. Her insanın parmak izi nasıl farklıysa haritalarda birbirleriyle aynı değildir. Milyonlarca sirkülasyon ile Dünya devranı dönmeye devam etmektedir.

DANIŞMANLIK İÇİN

İLETİŞİM   : guruseyyah@gmail.com