YAŞAMIN CİLVESİ BİRCE AKALAY

8200434.jpg

Yoğun istek üzerine Birce Akalay ve Murat Ünalmış’ın haritalarına kısa bir göz atalım.

Doğum saatleri bilinmediği için kısaca Ay yükselen göre analiz edeceğim. Tekrar ediyorum Astroloji harita inceleme öngörüsünde yükselen baz alınır. Ay yükselenle sentezi yapılarak öngörüde bulunulur.

Evlilik gezegeni Venüs ve Merkür her iki haritada yanık.  Ayrıldıkları yıl Murat bey sade sati dönemine girmiş ve  Ay yükselene göre 7. Ve 12. Evlerin yönetici gezegeni Venüs . Aynı zamanda maraka dediğimiz 7. Ev ve kayıplar evi dediğimiz 12. Ev yöneticisi yani Malefik gezegen. Satürn Transiti de 12. Evden 6. Eve görünüm yaparak evlilikle ilgili ciddi bir sınanma sürecine girilmiş.

Birce Hanım ise sade sati sürecine Satürn transitinin Hint Astrolojisine göre Oğlak burcuna geçişi ile başlayacak. Kendisinin aşk evliliği yaptığını Ay yükselene göre değerlendirdiğimizde 7. Ev lordunun 5. Evde olmasıyla anlıyoruz. Yalnız Venüs ve Mercür Güneşin yakıcı etkisinden oldukça etkilenmişler.

Evliliklerinin kısa süre sürmesinin sebebini Güneş’e yükleyebiliriz 🙂  🙂

Güneş egonun temsilcisidir. İki haritada fenomen gezegen Güneş olup Aşkta gururu,egoyu ön plana çıkarmış olabilir.

Ruhsal ve güçlü bağ dediğimiz Ay düğümleri de ters kavuşum olarak birbirlerine görünüm yapıyor. Bu düğümler kişilerin birbirlerine karşı sanki daha önceden tanıyormuş hissi verebilir. Kolay kolay kopamazlar ki yıllar sonra bir proje için tekrar bir araya geldikleri haberlerini okuyunca hiç şaşırmadım desem yeri olur.

Şaşırmalar devam etsin ve her ikisinin Navamsa haritasında KOÇ-TERAZİ aksında (Yani ilişkiler aksı) Ay düğümleri yerleşmiş.

Murat beyin 2. Eş potansiyeline baktığımızda 2. Ev yöneticisi 11. Evde Satürn ile birlikte. Birce hanımında 3. Evlilik olarak değerlendirdiğimizde Satürn Ay yükselene göre Murat beyin haritasındaki gibi 11. Evdeki Jüpiter’e görünüm yapıyor. Satürn Karmik eş göstergesi de olabilir.

Transit Jüpiter yay burcuna geçip, Ay düğümleri Murat beyin Ay yükselenine göre 1-7 aksına , Birce hanımında natal harita yerleşimindeki Ay düğümleriyle ters kavuşum yaptığında tekrar evlilik gerçekleşebilir.

İster misiniz yeniden evlensinler.

Hayat bu, hiç belli olmaz.

İkisine de hayatlarında mutluluk ve başarılar diliyorum.

Hayat hepimize güzel şeyler getirsin.

Nameste….

Leave a Reply