YAŞAM RUHUNUN ARKA BAHÇESİ VE ASTROLOJİ

ece yosmopluuuuuuu.jpg

Ece hanımın gökyüzü haritasında İkizler burcu yükseliyor. Yöneticisi Merkür yüceldiği kova burcunda Retro konumunda. Merkür Kova burcunda ticari zekâ verdiği gibi 9. Evde olduğu için yurtdışı bağlantılı eğitim verebiliyor. Ayrıca babanın da yurtdışı bağlantılarının olduğunu gösterebiliyor.

Astrolojinin sabır , sebat, dayanıklılık konularında sınav yapan ezberleri bozduran imtihan dediğimiz olgunun baş mimarı Satürn 7. Evde yerleşmiş. Haritasını görmeden önce yaş aralığından Satürn’ün yay burcunda olabileceğini hususunda tahmin yürütmüştüm. Evren sistematiği Astroloji ile ilgileniyorsanız Satürn döngüsünde özellikle 7. Ev ile bağlantısı varsa ve yükselene görünüm yapıyorsa, bu döngü ile kişilik değişeceği için ilişki kurulan kişinin Satürn döngüsü sonrasına uyum sağlayamayabileceğini bilmemiz gerekiyor.

7.ev lordu 11. evde hayallerdeki eş, toplum önünde de hatırı sayılır tanınırlığı olan bir eş potansiyeli verse de Darakaraka yani eş için baktığımız gezegen olan Jüpiter ‘’0’’ derece de Aswini nakshatrasında VARGATTOMA. Hayallerindeki eş dış dünya için imrenilecek görkemlige sahip olsa da içsel mutluluğunun temelini kuracak olan sistemin bu olmadığını sade sati süreci ile kader hatırlatacakmış.

Dikkat!!! Evlendikleri zaman Astrolojinin fenomen dediğimiz SADE SATİ döneminin başlangıcıymış.  Haritada AY-KETU 4. Evde yerleşmiş. Ay-Ketu kavuşumu zor bir yerleşim olup ; anne , duygular ve kadınlarla ilgili problematik ilişkileri gösterebilir. Genellikle AY-KETU yerleşimine sahip haritalarda annenin geçmişte yaşadıkları ile annesiyle yaşadığı durumlardan ötürü suçluluk duygusu hakim olabiliyor. ‘’Anne gibi olmak istememek’’ de 4. Evdeki  Ay-Ketu yerleşimi için söyleyebiliriz. Ay-Mars ya da Mars-Ketu kavuşumu 4. Evinde olanlarda aynı etkiler olabiliyor.  Ay,Başak burcunda rahat değilken KETU ile 4. Evde ruhumuzun arka bahçesini, iç dünyamızı anlatan evde kavuşması kişinin mutlulukla ilgili yaşam dersleri ile karşılaşabileceğini gösterebiliyor. ‘’Neden, neden, neden’’  soruları zihninde sürekli kurgu halinde dönebilir.  Navamsa haritasında da aynı kavuşum 12. Evde yerleşmiş.  Ruhen zorlayıcı etkilerdir. Kadınlık duyguları ile kişi de zaman zaman tatminsizlik olabilir. İçindeki masum küçük kız çocuğu annesine sarılıp ‘’Haklıydın Anne, seni hiç anlamamışım, şimdi daha iyi anlıyorum.’’  Cümlesini ruhen söyletip anneye bakış açısını değiştiren bir yerleşimde olabiliir. Ama bu cümle sade sati sürecinden sonra söylenecek, Satürn döngüsü ile anlam kazanacaktır.  ‘’Ne istediğimi şimdi daha iyi biliyorum’’ der insan bu döngüyü yaşarken uzaklara bakarak.

Kadın haritalarında eş temsilcisi olarak Jüpiter’e bakıyoruz. Aynı zamanda Ece hanımın haritasında da  7. Evin yöneticisi iken zararlı derecede yerleşmesi eşten kaynaklı mutsuzluğun göstergesi olarak şifrelenmiş.  Zamanla eşin hayallerindeki gibi biri olmadığını anlaşılabiliyor. ‘’Hiç te tanıdığım gibi biri değilmişsin’’ söylemi için uygun bir astroloji açıklaması olabilir.

VENÜS’ün Balık burcunda yerleşmesi hayatın lüks konforunu yaşadığının da göstergesi. Rahu ile olması tatminsizlik verdiği gibi maddi değerler olarak çoğaltıcı etki de verebiliyor. Upachaya dediğimiz 10. Evde olması zamanla ev konularında tatminlik daha çok verebiliyor.

Ece hanımı ileride kadınlara yönelik konulardan iş kadını olarak görebileceğimiz gibi yurtdışı bağlantısı olan bir işte de görebiliriz.

Ay yükselene göre baktığımızda 7. Ev Balık burcunda Rahu-Venüs var. Ve kişi RAHU dasayı yaşıyor. Özellikle Satürn AY-KETU kavuşumu üzerinden geçerken evlilik çatırdamaya başlamış olabilir.  Dışarıdan mutluluklarına şahit olduğumuz çiftin aslında zor süreçlerden geçtiğinin örneklerinden olan bir haritayı inceliyoruz.  Şöhret ya da ünlü olmak birçok kişiye cazip gelse de mutluluğun iç dinamiklerinden olmadığını birkez daha astroloji ile anlıyoruz.

Transit Satürn yay burcunda ve 7. Evde . Ece hanım şimdi yeni bir kimlik ve değerler oluşturuyor. Kasım 2019- Kasım 2022 yılları arasında evlilik potansiyeli olduğu gibi kendi iş girişimleriyle ilgili gelişimlerde yaşayabilir.

Maddi değerlerin görkemliği semalarında masum bir kızın maddi güvenlik alanında değil duygusal güvenlik alanında mutlu olmak istediğini de yaşadığı kendinden büyük yaşta olan bir beyefendi ile anlıyoruz.  Ketu 8. evde bulunan Güneş ile de görünüm yapıyor.

Oldukça öğretici bir haritaya sahip olan Ece hanımın içindeki fırtınaları göremesekte gökyüzü aracılığı ile yaşadığı zorlu süreçlere şahit olabiliyoruz.

İLETİŞİM :    guruseyyah@gmail.com

ÇOK YAKINDA   

www.guruseyyah.com