SPRİTÜEL MEVSİM AYI

7de2ad4dd7ba468cb0b89f61f8e90da6.jpg

Ramazan ayının yarısını tamamladık neredeyse. Gelmesi ile başlanan hazırlıklar yavaş yavaş yerini hüzne bırakmaya başlayacak.

Kimimiz bahanelere sığınıyor, kimimiz ise boş vaktini değerlendiremiyor….

İnşallah mübarek ayın bereketinden ruhen,manen doyuma ulaşmak nasip olur.

11 ayın sultanı Ramazan ayını elbette herkesin dolu dolu yaşamak istediğini düşünüyorum.

Hayat yolumuzda  yaşam amacımıza ulaşma adına çeşitli spritüel çalışmalara yöneliyoruz. Astroloji de bütünsel bir yaklaşım sergilediği için spritüel çalışmalarınızda bir yol gösterici olabilir. Astroloji tedavi etmez. Zaten danışanlarda tedavi olmak amacıyla değil,  yaşamlarına ışık olması açısından danışmanlık alır ve ona göre kendi kararları çerçevesinde yollarına devam ederler.

Çok boyutlu bir Dünya da değil evren yaşıyoruz. O kadar küçüğüz ki, beynimiz ve kalbimizde bazen komplekslerimizden ‘’Dünya’yı ben yarattım.’’ havasına hemencecik gireriz. Sonra ne mi olur? Birden çakma yaratıcı kurgunuzdan kendinizi tek başınıza hiçbir şeyi olmayan yaşarken bulursunuz. Özellikle Vedic Astrolojisi sisteminde dasa dönemleri yaşanması muhtemel olaylar hakkında bilgi verebilirken pes demekten insan kendisini alamıyor.

İşte bu dönüşüm gerçekleşirken sorgulamalar, hayal kırıklıkları, zihni cereyanlar, kaskatı kesilen kalbin erimeye başlaması ve bulanıklaşan bir hayata belki de merhaba demenin hıçkırıkları arasında bir yol gösterici aranıyor.

İslami bir coğrafyada yaşayan Müslümanlar Ramazan ayını ‘’Arınma Mevsimi’’ olarak perspektiflerini ukba boyutunda şuur eksenli yaşamaya gayret ediyor. Spritüel ritüel olarak da adlandırabileceğimiz kurbiyet açısından mesafe kaydetmek için Teravih Namazlarını eda etmeye gayret ediyorlar.

Aslında Yüce Yaratıcı bize uygulamamız gerekenleri Kutsal kitabımız Kur’a-ı Kerim ile göndermiş. Ritüeller de belli. Öyle ki 14. Asır öncesinden gönderilen bir kitabın bilimsel çalışmalara öncülük etmesinin sebebi ilahi olmasından başka ne olabilir ki diye düşünmeden edemiyor insan.

 Birçok spritül çalışma var. Saygı duyuyorum. İnsanı çok rahatlatıyor. Deneyimlemiş olan bir kişi olarak diyebilirim ki Allah’a ulaşmak istiyorsak ilk önce kalbimize bakacağız. Herşey orda bizi bekliyor. Geç kalmadan ona dönmek, onun bizden ne istediğini anlamalıyız.

Ruhsal hafızamızda biriktirdiğimiz kötü olumsuz frekansları temizlemenin bir yoluda Kur’an-ı Kerim dinlemek. Çünkü şifadır.

Okudukça size açıldığını ve kendinizi bulduğunuzu göreceksiniz.

Ramazan ayı bitmeden ‘’Ha Gayret ‘’ deyip sabırla devam edelim.

Bitiminde sizde değişimi hissedecek ve arzuladığınız insan modellerini çekmeye başlayacaksınız.

Vuslata uzanan sevgi yolunda birlikte olmak ümidiyle…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply