SATÜRN’e VEDA EDERKEN….

a

Son elvadalarınız için hazırladınız mı kendinizi?

Nefes alırken nefesiniz kesiliyor mu?

Acabalarınızla hala düşünüyor musunuz?

Takıntı yapıp kurtulamıyor musunuz, hayatınıza yük olan eşya ya da insanlardan?

Evet son uğurlamamızı gerçekleştireceğiz Satürn için önümüzdeki günlerde.

Bu bir elvada değil, yeni başlangıçlara cesurca atılan adımlar filiz verecek belki de…

Yanlış anlaşılan, ağır sorumluluk, olgunlaşma, dayanıklılık, sağlamlık veren ama öğrenmemiz için bulunduğu ev ve burç konularında hayatı deneyimimizi gerçekleştiren Satürn’ü Akrep burcundan uğurlayacağız.

Benim ilk kez ve aynı jenerasyon yaşıtlarımın ilk kez deneyimlediği bir Satürn Transiti 2.5 yıl boyunca acısı tatlısı,tuzlusu demlisiyle yaşadık.

Kimilerimiz evlendi, kimimiz boşandi.( Satürn döngüsü evlilik verebiliyor)

 Benim yükselenimde , akrep burcunda, 4 gezegen ile Raja yoga oluşturunca bu yazıyı yazmam gerektiğini düşündüm. Kim bilir, bir 30 yıl sonra Allah ömür verirse bu satırları tekrar okurum.

Hani derler ya ‘’ 30 yaşından sonra beğenmek,evlenmek zor oluyor. Armutun sapı üzümün çöpü demeye başlıyorsun.’’ Bunun sebebi astrolojik açıdan Satürn Transitini her bireyin deneyimledikten sonra kendi bireysel farkındalığını oluşturmaya başlamasıdır. Kişisel gelişim yolunda Satürn haritalarımızda incelenmesi gereken  gezegendir.

Akrep burcu dönüşümün, değişimin en yoğun yaşandığı neticesinde olayları derinden hissettiren bir burçtur. Satürn Akrep burcunda huzursuzdur. Kişisel haritanızda bulunduğu eve göre değerlendirilmesi gereklidir. Bazılarımız bu değişimleri kaldırabilirken bazılarımız kaldırmayabiliyor,direniyor,teslimiyetin naif sarhoşluğunu yaşayamıyor. Buradan anlıyoruz ki Dünya hayatında imtihan olarak nitelendirdiğimiz her olay bizim içindir. Başımıza gelen her olayda isyan bayrakları çekildiğinde ancak ruhumuzda derin yaralar açıyoruz. Elbette ki kolay olmayacak. Ne Cenneti kazanmak kolay ne de cehennem lüzumsuz.

Satürn transiti ile bende hayatımda büyük değişimler yaşadım. Düşünün Satürn 1. Evimde akrepte. (Yükselenimde) Ay, Venüs ve Güneş ile birlikte. Hem Satürn transiti, hem de sade sati ile birlikte Kalasarpa yogamıda eklersek feleğin çenberinden geçtim. J

‘’Astrolog olunmaz doğulur. ‘’ sözü neticesinde ani gelişen olaylar ile Astrolojiye yöneldim.

Ve şimdi….

Herşeyin başladığı yere geri döndüm.

Bakıpta görmeyenlerden, konuşup dinlemeyenlerden, dokunup hissetmeyenlerden ,sevdiğini hissettiremeyenlerden uzak durmam öğrendiğim dersler oldu.

Seni seviyorum Satürn…

30 yıl sonra tekrar görüşmek üzere……

iletişim:

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply