ROHINI NAKSHATRA

Yönetici Gezegen :  AY

Sembol    ⇒⇒ :  Savaş arabası 

 

Rohini Nakshatra, güzellik, zenginlik ve lüksle ilgili olup Ay’a göre yönetildiğinden duyguları temsil eder, ancak duygusal değildir. Seçkin, zengin ve varlıklı bir grubun parçası olmaktan hoşlanıyor olabilirler, potansiyellerini artırabilecek kişilerle kontak halinde olmak isteyebilirler. Yaratıcı bir nakhsatradır.

Bu nakshatraya sahip kişilerin zihni başka etkiler almadıkça çok dengeli ve sakindir.

Rohini nakshatra pada 1 – Mars tarafından Pada 1’de doğan bir kişi ay gibi çok sakin ve nazik ve saygılıdır. Aşk ve ilişkilerde çok romantik ve tutkuludurlar. Bu insanlar varlıklı ailelerde doğabilir ve kendilerini refah içinde yaşatacak yeteneğe sahip olabilirler.

Bu pada Koç Navamsa’ya düşer ve burada Mars tarafından yönetilir.

Rohini nakshatra pada 2 – Rohini Nakshatra’nın Pada 2’sinde doğan insanlar sanatsal yeteneğe sahip olabilirler. Bu insanlar ayın gerçek doğasına (anne şefkati) sahiptir. Hayatta her zaman güvenlik ve zevk ararlar, sahip oldukları stres azaldıkça, yaratıcılık ve sanat alanlarında başarılı olurlar.

2.Pada Venus tarafından yönetilen Boğa Navamsa’ya düşer

Bu pada, Rohini nakhstarasının temsil ettiği her şeyi en iyi şekilde ifade eder.

Vargottama pada olarak çok güçlü sonuçlar verir. Arzuları gerçekleştirmek ve yerine getirmek konusunda en güçlü padadır.

Ay, Mercury, Venüs ve Satürn burada özellikle güçlüdür.

Rohini nakshatra pada 3 – Bu pada da doğan insanların genellikle en geç 32 yaşından sonra başarıları gelebilmektedir. Hayatın her alanında dengeli olabilirler. İlk iki pada gibi anneyle iyi ilişkiye sahip olmayabilirler, ancak zamanla ilişkileri daha da gelişir. Bu pada zamanında çalışır. Zaman geçtikçe, kariyer, evlilik ve eğitim alanları daha iyi çalışmaya başlayabilir.

3.Pada, Mercury tarafından yönetilen İkizler Navamsa’ya düşer.

Merkur, Venus ve Saturn bu pada  da güçlü sonuçlar verir.

Bu pada’nın odak noktası sanat, bilim ve ticaret üzerinedir. Rohini padaları arasında en esnek ve kurnazdır.

Rohini nakshatra pada 4 – Bu pada gerçeği araştıran, din ve alanlarında araştırma yapan kişileri temsil edebilir. Sanatsal alanlarda ticari yetekleri olabilir. Dürüsttürler. İnançlarından dolayı kişmseyi aldatmazlar.

Çok güçlü bir ALLAH inancına sahiptirler.

Burada yerleştirilen gezegenler, kendilerinde anne rolünü yansıtabilirler.  Pozitif ve dar fikirli olabilirler. Ay ve Jüpiter kendini en iyi şekilde gösterir.

 

Leave a Reply