KRALİYETİN GÖKYÜZÜ GERÇEKLERİ SERİSİ 1- PRENS HENRY

KRALİYETİN YARAMAZ ÇOCUĞU HENRY MOUNTBATTEN WİNDSOR

PRENS HENRY VEDİK ASTROLOJİ DOĞUM HARİTASI

Dünyanın kalbinde taht kurmuş Prenses Diana, 31 Ağustos 1997 tarihinde makus talihini yenemedi.

Aşağıdaki kırmızı çerçeveli harita 31 Ağustos 1997 yılına ait. Diana’nın aramızdan ayrıldığı gün ,gökyüzünü gösteriyor.  Diana’nın en küçük oğlu annesinin gidişinden sonra İngiliz ve dünya basınında sıkça yer alıyordu. O günlerden günümüze ve ilerleyen dönemle gökyüzünün fısıltılarını sizler için paylaşıyorum.

Prenses Diana , aramızdan ayrıldığı günün gökyüzü durumu.

Henry  1990-2000 yılları arasında AY dasa (gezegen periyodu) yaşıyor.  Üstüne bir de 4. Ev ile başlayan SADE SATİ dönemi. 4. Ev annemiz, geçmişimiz, duygularımız, ruhumuzun kimseye göstermek istemediğimiz kimliğimizdir.  Annesinin acısının derinliğini her ne kadar basından göremesek te astroloji ile kişinin en derin duygularını, ihtiyaçlarını saptayabiliyoruz. Astroloji, olaylar yaşanırken arkada kalanların etkilenme derecelerini, psikolojik, ruhsal durumlarını anlayabilmemize yardımcı oluyor.  

17 yaşındaki Prens Harry babasına reşit olmadığı halde alkol aldığını ve defalarca esrar denediğini söyledikten sonra bir geceliğine bir rehabilitasyon merkezine gönderildiği haberlere yansımıştı. Astrolojik olarak nedenini siz değerli okuyucular hemen anlayacaklar. Henry, Sade Sati sürecinin nirvana noktasını yaşarken skandal üstüne sakandallar patlıyor. Kraliyete yakışmayan davranışları eleştiriliyor. Duygusal travmasını kimseye göstermemek için alkol, bağımlılık ve yaramazlıklar onun için bir kaçıştı. Ay’ın bulunduğu ev yöneticisi Mars, 12. Ev Akrep ve Ketu ile birlikte. Astrolojik açıdan alkol ve bağımlılıkların ve neden rehabilitasyon merkezine gittiğini açıklar. Halbuki annesinin yanında olmayışının sancısının adı ‘’yaramazlık’’ oluyor. İşte; şimdi, içsel huzurun kimyasının önemini birkez daha anlıyoruz. Varken ama yok olmasını , yokken  var olmasını istediklerimiz mi bizi mutlu ediyor diye düşünmeliyiz.

Gelelim prensimizin şahsı şahanelerine. Prens Henry’nin yükselen yöneticisinin 1. Evde bulunması ilahi bir korunmanın işaretidir. Kişi, yan yollara sapsa da bir şekilde elinden , ruhundan, düşüncelerinden beslendiği kişiler karşısına çıkar.  Üstelik Jüpiter kendi evi Yay’da. Navamsa haritasıda yücelimde Yengeç’te.  Bilin bakalım 2025 yılında ne olacak. Prens Henry Jüpiter dasa ya girecek. Şu an 6. Ev Boğa burcunda Rahu etken durumda. Maddi gücünü kazanmalı ve kendi işini kurması gerektiğini anlatan bir yerleşim. 6. Ev yöneticisi 10. Ev (kariyer, toplumsal statü…9 olunca Prens Henry kadersel bir şekilde yaşam amacına yöneliyor. Bizi hayrette bırakan hint astrolojisi dönemi de RAHU-VENÜS. Ne kadar bağlantılı değil mi?

 Prens Henry, 2021 Eylül- 2022 Temmuz ayı arasında Kraliyet aralarında soğuk rüzgarlar devam eder. Güneş, en yüksek dereceye sahip gezegen. Yani ‘’Atmakaraka’’. Güneş 9. Evde Aslan burcunda , 10. Ev 7. Ev yöneticisi Merkür ile, üstüne de Jüpiter görünümü var.

Şu an ki gökyüzü transitleri ile değerlendiğimizde 3. Ev Kova’dan Jüpiter transiti sosyal medyada ünlü çifti ön plana çıkardı. 10. Ev yöneticisi Merkür ile birlikteki Güneş’te Jüpiter transitinden nasipleniyor. Uluslararası arenada imza, anlaşma, sözleşme gibi durumların yanı sıra, üniversitelerle işbirlikleri, Kraliyetten otorite fiğürleri ile sıkıntıları devam edeceğe benziyor. 2023-2024 yıllarında 12. Ev harekete geçecek. Annesiyle ilgili ya da aileyle ilgili sırların ifşa olabileceği bir süreç olabilir. Bu da toplumsal anlamda Henry’nin popüleritesinin halkın gözünde ‘’Kral’’durumuna getirir.2023-2024 yıllarında Satürn 3. Evden 9.eve görünüm yapacak.  Baba ile problemler, Kraliçenin rahatsızlıkları artabilir. Eşi ile ilgili sorunlar yakın zamanda bitecek gibi durmuyor. Henry, benliğinin sınırlarını çizmeyi öğreniyor.

Prens Henry’in kadersel anlamda 2024-2025 eş ile birlikte güçlü bir konuma gelme söz konusu. Eşinin ve çocuklarının haritasında da bunları anlatacağım.

Sıradaki yazımız Meghan Markle Mountbatten Windsor.

Nameste

İletişim: Guruseyyah@guruseyyah.com

KRALİYETİN GÖKYÜZÜ GERÇEKLERİ SERİSİ 2- MEGHAN MARKLE

Prens Henry ile yazımdan sonra Kraliyet ailesinin parçalanabileceği yönünde haberler çıktı.  İlk yazımı okuduysanız heyecan verici bölüme devam edelim. Aslında astrolojik olarak bilinç düzeyinde atomların elektromanyetik dalgalarının bilinçaltından (atom altı ) nasıl etkilenebileceğine dair öngörü, okuma, deneyimsel bütünlük tasarımı tahmini gerçekleştiriyoruz.  Vedik astrolojiyi özel kılan dasa sistemleri ile olayların akışında tahmini öngörü sunabiliyoruz. Wimshottari dasa Vimshottari, Ay’ın yerleşimine odaklanan Nakshatra tabanlı bir sistemdir. Duygularımız, geçmişimiz, nasıl hissettiğimizle, bilincimizle ilgilidir. Analizlerimde Wimshottari dasayı tercih etsem de diğer dasa sistemlerine de bakıyorum.

Megan Markle, Jüpiter- Merkür döneminde.

Transitleri dikkate aldığımızda 7. Evinde (Henry) KETU var. Genellikle bu yerleşim Plüto ile birleşince ilişkilerinde sorunlar çıkarabiliyor.  Romantik ilişkilerden ziyade kişisel , sosyal, psikolojik sınırların ihlal edilmesinden kaynaklı zihinsel rahatszılıklarda verebilir. 1-7 aksındaki RAHU-KETU, bizle birlikte ben de varım bilincini ortaya koyar. RAHU, yükselende hele ki Yengeç’te öz sevgi, şefkat, saygı, duygusal beslenme önemli şekilde kendini gösterir.  Sınırlandırıldıkça kaçmak ister. İçsel hissettiği şiddet , suçluluk duygusuna zamanla dönüşebilir. Verdiği mücadele aslında kendisi ile yaptığı anlaşmaya sayğıdır. Fakat dış uyaranlarca her zaman uyum istendiğinden, Satürn transiti ‘zorunlu tutsaklık’’ yaşam biçiminden özgürleştirmek ister. Kaçarsa kendini bulacak, kalırsa savaşmaktan kendini unutacak.

2022 Haziran ayı itibari ile Jüpiter –Ketu dönemine girecek Meghan. Eşiyle ilgili özelikle otorite figürleri yakalarını pek bırakacak gibi değil. Güneş –Rahu- Merkür, Oğlak’ta Satürn ile Plüto transitinden karşıt açıda. Yükselen ve Ay düğümleri de işin içinde olunca Majör depresyon, depresif ruh hali verebiliyor. Zaten , Meghan’ın psikolojik problemler yaşadığı da kamuoyu tarafından öğrenildi. Özelikle 7. EV Plüto ve Satürn geçişi , Meghan’a pek rahat vermeyecek gibi duruyor. 2023 ortalarında tatmin edici maddi güvenlik ihtiyacına kavuşmuş olabilirler. Jüpiter- Venüs iyicil gezegenler olarak insanın ömründeki en güzel dönem olarak geçebiliyor. Fakat agır transit etkileri, sınırlarını zorlayıcı olaylar gündeme getirebiliyor.

Prens Henry’inin doğum haritasında da aynı tarihlere denk gelen yükselme mevcut. 2024-2025 döneminde sosyal medyada gündem etkisi getirecek gelişmeler olacak gibi duruyor.

Her ne kadar Prens , Meghan’ın haritasında ikinci eş olarak görsekte, 7. Ev transiti ile hep birlikte neler yaşadıklarına şahit oluyoruz.  Ketu yöneticisi Ay-Jüpiter ile birlikte muazzam bir şans yogası oluşturmuş. Henry ile Meghan birbirlerini dönüştürerek yol alıyor. Henry, babasına kızıyor olması Atmakara gezegen Güneş’inin ‘’ego’’ yani babayla sorunlarının da çüzülmesi gerektiğini vurguluyor.

Gökyüzü hikayeleri serisi gibi devam edeceğim yazımızın bir sonraki bölümü çocuklarının doğum haritaları ile ilgili olacak…

Görüşmek üzere, Nameste.