KANTAKA İLE ASTAMİ SANİ DÖNEMİ ETKİLERİ

xzczxczxczxcx

Filmi izlerken astrolog kafasıyla  ‘’acaba Sade Sati  ile Ay dasa mı yaşadı’’ şeklinde düşündüm.  Yükseleni bilmediğimiz için Ay yükselene göre yaşanan transitleri değerlendireceğiz. Doğum haritasında Ay dasa ile Kantaka-Astami dönemini  denk getirdiğimde gece doğmuş oluyor.  Amacım yaşanılan dönemin yıkıcılığını astroloji ile göstermek. Ay , zihnimizi temsil ettiğinden Sade Sati ile yaşanan AY veya KETU dasa da ‘’daha dibi olmaz’’ dedikçe daha da dibi görebiliyorsunuz tıpkı filmdeki gibi..

Filmde araba içinde zekasını kullanarak renkleri karıştırılmış küçük karelere ayrılmış rubik küpü çözmüştü.  Bu da Vargottama Merkür özelliğidir. Merkür , Kova’ da yücelir, üstüne de her iki haritada Kova burcunda olunca inanlımaz analitik, orijinal, ticari bir zeka verebiliyor. Biraz kurcaladığımda Yükseleni Akrep vargottama olabilir diye de düşünüyorum.  Kuvvetli, dayanıklı olması açısından Mars yerleşimi de bu harita için önemli.

1982 ortalarından sonra Satürn Döngüsü ( Natal Satürn üzerinden Transit Satürn geçişi) üstüne Kantaka ve Astami dönemi yaşıyor. Hem de Ay dasa. Chris’in en berbat yıllarının başlangıcı. Peki ne oldu da Chris bu kadar inançlıydı? Hayat amacımıza RAHU’nun yerleşimden bakarız.  RAHU-KETU , İkizler-Yay aksında ; Merkür Kova burcunda vargottama yerleşerek güç kazanmış ve RAHU’nun yöneticisi Jüpiter  Navamsa haritasında da yüceldiği yengeç burcunda. İnancın gücü Jüpiter onu her zaman umudunu var etmiş, düştükçe kaldırmış.

Hayat bana ne zaman gülecek diye sorup bekleyeceğine, tüm sorumluluğu eline alarak imkanlarını en iyi şekilde değerlendirip, cüzi iradesini istikrarlı kullanan , haritanın nasıl aşılabileceğine dair örnek bir harita. Suçlasaydı, affetmeseydi, takıldığı engelleri atlamasaydı Chris Gardner olabilir miydi?

Hayatta başarıya ulaşan tek varlığın tavuk olduğunu da görmüş olduk. Karar verin boş boş oturmaya devam mı, dolu dolu yaşamaya tamam mı?

www.guruseyyah.com

guruseyyah@guruseyyah.com