HİNT ASTROLOJİ VE BÖBREK RAHATSIZLIĞI ANALİZİ

Aşk, para, kariyer konuları üzerinde daha çok durup sağlık konusunda girmemeye çalışıyorum. Genelde yüzdelik dilim olarak %75 aşk ile ilgili  geliyor sorular.  Bilinçaltı herşeydir.  Çok uçuk rakamlarda para verip annesinin öleceğini söyleyip  ‘’Ne olur doğru olmadığını söyleyin’’ şeklinde yazan kişilerde oldu. Ölümün hak olduğunu biliyoruz. ‘’Ölecek’’ gibi ürpertici bir kelimeyi söylemek ekstra öngörü gerektirecek hem durum içermiyor hem de bedel ödemeniz gerekmiyor. Bu yüzden ‘’Karma’’ yani kul hakkına girmek sırf para için ne derece doğru size bırakıyorum.

Şimdi gelelim medikal astroloji ile ilgili  doğum haritamızın analizine.  Astroloji danışmanlıklarda ilk önce yükselene bakarım. Yükselen bizi temsil eder.  Dusthana bir evde olması hayatta zorlayıcı süreçlerden geçerek dharma (yolunda ) gitmemiz gerektiğine işaret ediyor olabilir.

Yükselen lordu haritada 8. Ev Yay burcunda. Kişi hayatı boyunca değişim ve dönüşümü deneyimleyecek bir şekilde yoluna devam edecektir. Ay rahatsız olduğu Başak burcunda Satürn ve Mars ile birlikte. Zihinsel stres ve duyguların aktarımındaki zorluk kişinin direnç gösterdiği zaman yorulacağını bu yüzden kendini akışa bırakmasının gerekliliğini vurguluyor.  VENÜS-KETU 8. Evde yay burcunda beşeri aşktan ziyade ilahi aşkın ruhaniyetinin  kişinin hücrelerinde dolaştığını gösteriyor. Yükselen lordu ile 8. Evde yerleşen KETU kişiye aşk konusunda takıntıda verebiliyor. Gökyüzüne baktığımız zaman 8. Evinde SATÜRN, KETU ve JÜPİTER transiti devam ediyor. Rahatsızlığı ile ilgili sorduğunda yavaş bir şekilde konuya girmeye çalıştım.  Jüpiter normalde ciğerleri temsil eder ve 6. Evde olması ciğerlerle ilgili sağlık sorununu, Ay-Mars-Satürn kavuşumu göğüslerle ilgili bir sorunu da gösterebiliyor. Fakat ben de de Venüs sorunu olduğu için hem de aile boyu aktarımına da sahip olunca haritayı gördüğümde böbrekler gözüme çarpmıştı. Terazi burcu ile Venüs böbrekleri temsil eder. 6. TERAZİ ve yöneticisi Venüs Ketu ile kadersel bir akışı gösteriyor.

  1. Ev haritada Terazi burcu ve yöneticisi 8. Evde , 8. Ev yöneticisi de 6. Evde yerleşerek Viparita Raja Yoga (yani başkalarının kaybından yararlanma) oluşturmuş. Bu evler dustana evlerdir. Ayrıca karşılıklı olarak 6. ve 8. ev yöneticileri birbirini ağırlayarak haritayı güçlendirmiş. Yaşanan dasa JÜPİTER. Kendisi böbrek nakli olduğunu söylediğinde viparita raja yoganın nasıl çalıştığına birkez daha şahit oldum. Böbrek nakli gündemdeydi. Gökyüzü biraz sıkıntı çıkarsa da olumlu açıdan kendisini desteklediğini söyledim.

Hastalıkların duygusal sebeplerine baktığımızda ise düş kırıklıkları , yargılama, başarızılık gibi durumlar neden olabiliyor ki , Ay-Satürn-Mars kavuşumu  çok analitik ve analiz ettiği için farkında olmadan kendine karşıda yargılayıcı olabiliyor kişi. Ay-Satürn kavuşumları da çok yönlülük verse de kişi başarısız olacağını düşünebiliyor.

Kısaca haritada sadece tek yerleşime bakıp analiz edilmesi gökyüzü yasalarına göre uygun olmadığını örnek incelediğimiz harita ile tekrar anlamış olduk. Böbrek sorunlarının hem gökyüzü hem de duygusal olarak nelerin sebep olabileceğini öğrenmiş olduk.

‘’Kendimi seviyorum. Evrenin akışına güveniyorum. Teşekkür ederim. ‘’ cümleleri söylemek faydalı olabilir.

Hastalara şifa diliyorum.