ÇEİKKOL ÇİFTİNE MUTLULUKLAR

--2989094.Jpeg

Yoğun istek üzerine İbrahim ÇELİKKOL ve eşinin haritasını inceliyoruz.

Transitleri Ay yükselen göre değerlendireceğim. Bu yükselenin önemli olmadığı anlamına gelmiyor. Bilakis harita analizlerinde bakılması gereken İLK YER yükselendir. Doğum saatlerini tam bilmediğimizden yanlış algılamaya sebebiyet vermemek ve derin bir analiz yapmayacağımız için belirtme gereği duydum.

SADE SATİ dediğimiz Transit Satürn’ün Ay yükselene göre 12. Eve transiti ile başlayan ve 1. ile 2. Ev transitinide kapsayan baba 7.5 yıllık fenomen dönemini İbrahim bey geride bırakmış.  Eşinin ise bu süreci hala devam etmekte. Ruhsal anlamda daha fazla huzur ve sakinliği tercih etmek isteyebilirler. KETU daşa ya da Sade Sati etkisine bağlı kişiler süreç sonunda hem güçlerini, potansiyellerini farkediyorlar.  Akabinde dinlenme molası vermek isteyebiliyorlar.

İki haritada gözüme çarpan Varlık, ün, konfor ve tanrısal bir güç olarak da nitelendirebileceğimiz Gaja Kesari yoga var.

  • Ay burçlarının yerleştiği burçlara göre İbrahim bey ilişki de denge, uyum, huzur ararken eşi daha tutkulu bir ilişki yaşamak istediğini söyleyebiliriz.
  • Venüs , Merkür ile 4. Evde , eşininde Balık burcunda yücelen Venüs ile neecha bhanga ile düşüşten kurtulan Merkürü de aynı yogayı yaparak maddi talihve tatminin yaşamda keyif almada önemli olduğunu göstermiş.
  • İkisi de yurtdışında yaşamayı tercih etmek isteyebilirler. Kendilerinin şu an nerde yaşadıklarını bilmiyorum. Ama yurtdışında daha iyi hissedeceklerini söyleyebiliriz.
  • Mihri hanım eşini çok büyük aşkla severek evlendiğine dair astrolojik göstergelerin yanı sıra İbrahim Beyin de aradığı huzuru eşi ile bulduğunu söyleyebiliriz. Aşkın olmazsa olmazı dediğimiz Mars-Venüs fenomenleri ise karşılıklı birbirlerine göz kırpıyorlar. Aralarında ciddi bir çekimin olduğunun göstergesi.
  • Ay düğümleri ise aynı burçlara görünüm yaparak Aşk Karması ile bir araya geldiklerini gösteriyor.

 

Astroloji haritaların değerlendirilmesinde haritanın bütününe göre değerlendirme yapılması hayati önem içeriyor.

Örneğin; Venüs gezegeninin Yay burcundaki anlamından ziyade , dost-düşman ilişkisi ile AY ile yükselene göre hangi evde ve burçlarda bulunup hangi gezegenlerden görünüm aldıkları da yorumlarda dikkat edilmesi gerekli kurallardan.

Partner seçiminde nasıl ki Ruhsal, bedeni, fiziksel, maddi ve manevi uyum aranıyorsa Astroloji de de öngörü yapılırken dikkatli inceleme büyük önem taşımaktadır.

Genç çiftimize mutluluklar diliyor, sıradaki analizimizi yazmak için sabırsızlandığımı belirtmek istiyorum.

Leave a Reply