BÜYÜK ÜSTAD ”OSHO”

Hayat; tek bilettir.

Yaşam felsefeniz, yaşadığınız hayat ile örtüşene dek ruhunuzun tatminkâr olmayan çığlıklarını duymak çoğu zaman da kaçınılmazdır.

Kader örüyorsa ağlarını eğer, durmak ve soluklanmak gerekir. Efkârlı ruhumuzun gönül bahçesinde huzurla demlenmesinin lezzetini de Tavşankanı çayımızla hasretlik gidererek yudumlarız.

Felsefi buhranlar metamorfozundan geçerken algısal şeffaflık ve masumiyet enerjisini saflık bilinciyle gerçek hayata oryente edebilen ruhlar kadar anlaşılamayan gerçeklik varsa, o da gerçeklik dışıdır. Yaşam, tek düze değildir. Amacımızın gönderildiğimiz evrende sonsuza dek yaşamak olmadığını bildiğimize göre, asıl amaç; ruhun özgürlüğe kavuşması için bedel ödemesidir. Bu bedelleri doğum horoskobumuz da tespit edebilir ve yaşanan süreci daha az hasarla atlatmak için önlem alabiliriz. Tabii ki son hüküm Yaratıcıya aittir.!!!

Günümüzde de devam eden arayışlar kapsamında Dünyanın çığlıklarına kendi felsefesini duyuran ve kitleleri arkasından sürükleyen Dünyaca tanınan mistik guru OSHO’nun haritasından bahsetmek istedim.

Hazır mıyız?

Hadi başlayalım o zaman!

OSHO’nun yükseleni Boğa ve yönetici gezegeni 8. Evde yay burcunda. Kişinin ölmeden önce ruhsal, duygusal, fikirsel ölümünün gerçekleştiğinin işareti.  5 gezegenli stelyum olunca ‘’Ölmeden önce ölünüz.’’ hadisi şerifini doğrulayan astrolojik gösterge diyebiliriz. Mecazi anlamda zihinsel ve ruhsal yeni başlangıçların göstergesidir. 8. Ev ve yay burcunda  start alan SADE SATİ sürecinin tam ortasında SATÜRN transitine eklenince kökten bir değişim yaşatır. Satürn aynı zamanda 9. ev (inanç) yöneticisi olarak ta 8. evde (değişim) yerleşmesi, kişinin bu süreçte hakikati derinlemesine irdeleyeceğini gösterir. Sürekli bir sorgulama hali mevcuttur.  1969 yılında ikinci dünya Hindu konferansına konuşmacı olarak çağırıldığı zaman “Dünyadaki hangi din sefaleti ve acı çekmeyi işaret ediyorsa bu yanlış dindir, din; hayattan nasıl zevk alınacağını gösteren bir sanattır.” beyanı da durumu destekliyor.

Genelde şifacıların, mistiklerin harita yerleşimlerinde ay düğümleri Başak- Balık aksında vurguludur. Şifacılık aksıdır. Madde ile mananın dengelenmesi gerektiğini anlatır. Rahunun yöneticisinin bulunduğu ev yönelmemiz gereken yönü gösterir. Balık burcunda yerleşen Rahu nun dispritörü Jüpiter yüceldiği yengeç burcunda retro yerleşmiştir. 3. Ev akıl ve zekayı, iletişim, medya, araştırma ve cesareti gösterir. Jüpiter Retro olması kişiyi içe yöneltir ve tüm kalıplardan arınmasını sağlar. Zihin sürekli meşguldür.

Ayrıca doğum haritasında Atmakara gezegen önemli referans noktasıdır. Çünkü ruh, kişinin fiziksel yapısının yanında içsel dünyasını gösteren önemli faktördür. Ruhun olgularını yansıtır. Atmakara gezegen olan Jüpiter aynı zamanda bilgelik gezegenidir.’’Atma Gyana’’ (kendini tanımak) yeteneklerini ortaya çıkartır. Okült ve mistik konulara yönelim verir. Osho’nun haritasında 3. Evde Retro Jüpiter hem kişiyi içe yönelterek zihinsel yolculuğa çıkarır, hem de kendi gerçekliğini oluşturmasını, sezgisel, ruhsal ve analitik zeka ile bütünleştirerek Moksha inancına ne kadar yakın olunursa ruhun yaşamda ebedi özgürlüğünün erken kazanabileceğini insanlığa duyurmasını sağlama konusunda yetenek verir. ( Jüpiter 8. ve 11. Ev yöneticisi)

Güneş’in 7. Evde Akrep burcunda olup yöneticisinin 8. Evde yerleşmesi mutlak suretle ruhsal öğreticiliğini de ilişkilerinde öğretici olduğunu söyleyebiliriz.

Osho’nun haritasını daha çok uzun şekilde yorum getirebiliriz. Kitaplarını okumaya başladığımda kendisine enerji anlamda neden çekildiğimi sorgulamıştım. Taa ki haritasını gördükten sonraya kadar.

Kader planlarını yapmış . Biz de hayat denen bu oyunun gladyatör kıyafetli oyuncularıyız.

Zihnimiz, bilinmeyenleri deneyimlemek için bizi büyük yüksekliklere götürme potansiyeline sahiptir. Zihninizin ötesinde bilinmeyenin üzerinde düşünmek için zihin özgürlüğü verin. Rutin üzerinde ve üstünde düşünmeye teşvik edin. Zihnin dolaşımını engellemeyin. Sizi istediğiniz her yere götürebilir.

Nameste..

İLETİŞİM:

E-mail  :  guruseyyah@gmail.com

Facebook : guruseyyah

instagram :guruseyyah

 

Leave a Reply