BHARANI

 

27 nakshatra takımyıldızı içinde 2. nakshatra’dır. Venüs gezegeni tarafından yönetilmektedir.

Bharani, Koç takımyıldızı içindeki üç yıldızdan oluşur. Bharani son derece sıcak bir yıldızdır, muazzam miktarda yangın (mecazi) enerjisi içerir.

Bu yıldızın altında doğan insanlar, enerjilerinden ötürü yönetme potansiyeline sahiptir.

Bharani, nakshatralar arasında Venüs enerjisinin temelini oluşturur ve olağanüstü gizemli bilgi verir. Bu yıldızın ana sembolü, yaratıcılığı temsil eden kadın cinsel organlarıdır, cinsellik ve doğum ve ölüm döngüsü. Tıpkı rahim gibi, Bharani de çabucak ortaya çıkma gücüyle beslenmenin ve büyümenin kutsal bir yeridir

Bu nakshatra’nın Hayvan Sembolü Fil ve Bu Yıldızın sembolü YONI, Kadın üreme organı Vajina’nın Sanskritçe kelimesi.

Bharani Nakshatra, doğanın içsel kadınsı özellikleriyle ilgilidir.

‘’Rulman Yıldızı” olarak da adlandırılır. Bu nakshatra, arzunun, deneyin, şehvetin göstergesidir.

1.PADA Koçun ilk pada, Güneş’in yönettiği Leo Navamsa’ya düşer

Bharani nakshtra’nın pada 1 bünyesinde doğan bir kişi başkaları ile güven inşa etmeye çalışırken biraz şüpheli doğada görünürler.Başkalarını aşırı sorgulamaları nedeniyle fırsatları da kaçırabilirler. Kariyer, para, yatırım, iş fikrinden gelen her fırsat, insanlara güvenmeye başlamazlarsa kayabilir.  Bu çeyrekte ana unsur kendini soğurma ve yaratıcılıktır. Bu pada gezegenleri oldukça kendi merkezli olabilir ve genellikle başkalarına istemeden zarar verirler.  Güçlü gezegenler arasında Mars, Jüpiter ve Güneş bulunur.

2.PADA İkinci pada Merkür tarafından yönetilen Başak Navamsa’dadır.

Birine baktıklarında ya da başkalarının sorumluluğunu üstlendiklerinde genellikle diğerleri tarafından ödüllendirilirler. Bu yüzden bu pada da doğan kişiler, sadece onlarla ilgilenerek başkalarından servet kazanabilir. Yaşamlarında, genç yaşlarında zenginliği bulabilirler. Ayrıca pada 1 insanları kadar kıskanç da değildirler.

Etkisi sıkı çalışma ve hizmet üzerinedir. Bu çeyrekteki gezegenler özveriyle çalışırlar. Kaotik ve aşırı Bharani’de bile bir organizasyon unsuru var. Mars, Rah ve Mercury, iyi sonuçlar elde etmek için uygundur.

3.PADA Üçüncü pada Venüs tarafından yönetilen Terazi Navamsa’nın altına düşer.

Bu insanlar aynı zamanda kendi toplumlarında da seviliyor ve saygı görüyorlar ancak hayatlarında daha büyük bir desteğe ihtiyacları vardır. Başarılarını ve servetlerini yalnızca başkalarının yardımı veya yardımcısı aracılığıyla bulma eğilimindedirler. Hayatta kendi girişimlerine devam etmek , kendi işlerine sahip olmak ya da kendi yatırımlarını yapmak gibi zorlu bir görev olabilir.  iyi veya kötü olabilecek cinsellik ve ilişkiler için herhangi bir sınır yoktur.  Kendi arzularını yerine getirmede Venus, Rahu ve Mercury, pada’nın enerjilerini kullanmada yardımcı olur.

4.PADA Dördüncü pada, Mars tarafından yönetilen Akrep Navamsa’da duruyor.

Bharani nakshtara’nın pada 4’ünde doğan insanlar zenginlik ve lüks kazanmak için başkalarının avantajlarından yararlanabilir. Kendilerine kurnaz bir karakter verebilecek başarılarını başarmak için hayatta kısa yol aramaya çalışabilirler. Sadece başkalarına güvenmek istemiyorlar, başkalarının hayatlarının ve hareketlerinin sorumluluğunu üstlenmelerini istiyorlar ve bu tür eylemler yoluyla ödül almak istiyorlar. Bu yüzden böyle insanlar dikkatli olmak zorundalar, çünkü onları acı ve yoksulluk yaşamına götürecek bir bumerang karmasına götürebilir. Ay, Satürn, Rahu ve Mars gibi görünüm aldığında potansiyel yükselebilir. Burada gezegenlerin aşırı enerjisi vardır. Patlayıcı enerji iyi kanalize edilebilirse, bu çok yaratıcı ve orijinal bir pada olabilir. Ketu, Mars ve Güneş güçlüdür, ancak her zaman faydalı sonuçlar vermeyebilirler.

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply