ASTROLOJİDE FEDA VE KAR MEKANİZMASI

ae5cedb8-6669-4ba1-8949-3e884ae348f0-astrokapak.jpg

Astroloji Danışmanlıklarında en çok karşılaştığım konuların başını ‘’Bireysellik’’ çekiyor. Bağımlılık , çocuk travmaları , zihinsel kalıplar, kök ve atalarlardan gelen aktarımlar.…. şeklinde uzayıp giden bir liste sayabiliriz.

Manipüle eden, zihinsel tatminsizlik sebebiyle yaşamsal akışında kararsızlıklar yaşatan, kimlik oluşturmanız için içsel itilim güç hissettiğiniz eylemlerin suç mimarisi Rahu, tüm geçmiş yaşam aktarımlarını kırmanız için sizi harekete geçirmeye çalışıyor.

Kısa bir örnekle açıklamaya çalışalım.

RAHU yükselende KOÇ burcunda olduğunda karşısında (7. Evde) KETU Terazi burcuna yerleşir. 1-7 aksında yerleşen Ay düğümleri ilişkiler ve evlilik konusunda sancılı değişime sebep olabiliyorken, üstüne birde KOÇ-TERAZİ yani ilişkiler aksındaki vurgulu bu yerleşim kişiye ‘’Hayatının merkezine kendini koymalısın’’ diye seslenir. Duyanlar değişimi kabullenir, duymak istemeyenler sürekli ard arda gelen yaşamsal derslerin kurbanı olarak hayatlarında devam ederler.

RAHU yükselende ‘’FEDA’’ eder, KETU ise ‘’KAR’’ eden taraf olur. Hâlbuki yaşam sisteminin kadersel döngüsü olayın oyuncularına RAHU’nun Kar, KETU’nun da feda etmesini sürekli hatirlatır. Genellikle bu yerleşime sahip kişiler terkedildiklerinde ya da ayrıldıklarında normal bir süreçten çok daha sarsıcı psikolojik sorunlar yaşayabiliyorlar. Çünkü Rahu yükselende Şahsi kimlik oluşturmaya teşvik ederken kişi kendi kimlik sınırlarının kontörlünü kaybederek fazla verici oldukça yıpranma ve mutsuzluk başlıyor. 

Ruh noktası olarak baktığım ve Ruh eşinizin göstergelerini içeren UL NOKTASI ile görünüm yapan Rahu da size aynı duygularla baş etmek durumunda bırakabiliyor.

Haritalarda Rahu’nun bulunduğu ev ve burç yaşam amacımız hakkında bilgi içerir. Bu sebeple de yükselene ya da lorduyla aynı zamanda da Ay ile görünüm yapan Rahu siz ‘’MERKEZ KAÇ’’ diye sorarken ‘’MERKEZ SENSİN’’ diyecek ama siz tatmin olmadığınız için karşı tarafın duygularını davranışlarını analiz etmeye çalışacak, anlam veremediğiniz anlamsızlıkların tutarsız dalgaları arasında sahil güvenliğinizi bekliyor olacaksınız.

Bir bakın bakalım, kişisel haritalarınızda Rahu, Ay ile yerleşmiş mi  ,yükselen ya da yöneticisi ile görünüm yapıyor mu?

Söylediklerim kendinizi tanımanız hususunda kısa Kadim Vedik bilgileridir. Harita bir bütündür. Ekseriyetle de bu cihetle analiz gerçekleştirilmelidir. Yarım imam dinden, yarım doktor da candan ettiğine göre bütün değerlendirilmeyen harita kişinin psikolojisini bozabilir.

Şunu da unutmadan belirtmeliyim ki, hiçbirimiz mükemmel haritalara sahip olmadığımız halde, mükemmel, ulvi, hatasız, fantastik bir ürün ya da robot muamelesi yaparak harcıyoruz kendimizi.  Mükemmel olsaydık yaratılmayacaktık. Oysa ki İslam inancında İnsan Eşref-i Mahlukat ve esfeli safilin derecesinde olmak kişinin tamamen kendisinin elinde. Neden karşımızdakini  değiştirme, zorlama, kalıba sokma uğruna çabalarımız….. Enerjinizi kendinize yönlendirdiğiniz takdir de olabileceklere siz bile inanamayacaksınız. Çünkü siz kendi inanç sisteminizi kurarak gelişim sağlayacak, içsel-dışsal farkındalıkların bilinciyle hareket edeceksiniz. Şuursal ilerleme ile kendiniz olma hissiyatının zevkini yaşayacaksınız.

İnsanın en ayırt edici özelliği bireyselliğidir. Onun gibi bir kişi bu dünyaya asla gelmemiştir ve bir daha da gelmeyecektir. Goldon ALLPORT