ANA KADER PLANI DAHİLİNDE BİR KARŞILAŞMA

Vedic Astrolojisinin gizemli yolculuğunda yaşanılan evrensel plan dahilindeki karşılaşmalara şahit olmak başka boyutlu hülyalarda coşku yaratıyor insanda.

Rahatsızlığım sebebi ile gittiğim hastanede, muayene olduğum doktor hanım ile reçete yazarken ki konuşmalarımız sırasında kendisi doğum bilgilerini de vermişti. Eve gittiğimde doğum haritasını gördüğümde Balık burcunda 27 derece de Revati nakshatrasında yerleşen vargattoma Jüpiteri ile yükselendeki Raja yoga neden bir araya geldiğimizi açıklıyordu. Ayrıca alanında söz sahibi ve başarılı, anaç , yaşı olgun olmasına rağmen genç ve yüksek ruhlu  bir doktor kendisi.

Heyecanla harita bilgileri dahilinde kısa bir analizi gönderdiğim de şaşırmıştı. Ve bana ‘’Biliyor musun, bir arkadaşım vardı ve astroloji ile amatör ilgileniyordu. Onunla konuşup sözleşmiştik, fakat rahatsızlandığı için gidememiştim. Çocuklarım içinde sorup öğrenmek istediklerim vardı . Hep bir niyete girince Allah bana o kişiyi gönderiyor. Çok ilginç şimdi sen çıktın karşıma ve bu bir mesaj olmalı ‘’ dedi.

 Tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki, siz kişilere takılmadığınızda mutlaka enerjinize uygun kişilerle karşılaşıyorsunuz. Ayrışma yaşadığınız ve hayatınızdan çıkan kimselere kızmayın, yük etmeyin duyguları kendinize.

Doktor hanımdan izin alıp başarı grafiğine sahip oğlunun haritasını incelemek istedim. Kendisine buradan sevgilerimi gönderiyorum.

Doğum haritasında yükselen Aslan burcu. Aslan yükselenli kişiler hayatı ön sıralarda izlemeyi seven bir ruha sahip olabiliyor. Yükselene yerleşen Jüpiter ile  yükselen yöneticisi 10. Evde güçlü yerleşince ( Venüs Vargattoma) ve yaşanan zaman da JÜPİTER DASA olunca Dünya kapılarını açmakta oldukça cömert davranıyor.

Jüpiter yükselende bir haritanın başına gelebilecek en güzel şeylerden desek de kilo aldırmaya yatkınlık vermesi de pek güzel olmasa gerek 🙂  Jüpiter olduğu alanı büyütür unutmayalım. 5 ve 8. Ev lordu olarak yükselende yerleşmesi okült, mistik, metafizik konularına da ilgi duymakla birlikte ilahi bir korumanın gücünü insan içinde hisseder.

 Aslan yükselene göre Mars yogakara gezegendir. Mars Atmakara ve 4. Ev ile 9. Ev yöneticisi olarak ruhsallığın ,aydınlanmanın, feragatın, ruhsallığın temsil edildiği BALIK burcuna yerleşmiştir. 8. Ev Balık burcuna ( Bu ev değişim, dönüşüm, yeniden varolmanın, ölümün evidir)  yerleşerek Raja Yoga oluşturmuş.  Dikkat, 9. Ev din evi de yükselen de bulunan Jüpiter’den görünüm alıyor. Yaratıcıya duyulan sonsuz muhabbetin sevgisi kişinin iliklerinde dolaşmaktadır.  Derinlerden gelen muazzam bir hissedişin , vicdanın ,bilge ve güçlü ruhun, ilahi aşka duyulan yatkınlığın göstergesidir.  Bu yerleşimler Dünyevi konuların yüzeyselliğinden ziyade ruhuna enjekte edebileceği aşka ve en önemlisi de ilahi aşka namzet şerbetlerin yudum yudum içilerek ruhun besin kaynağını oluşturur. Hayat aşkla anlam bulur, yaşanır.

Eğitim ve kariyer  hayatına baktığımızda da iç açıcı göstergeler mevcut.

11. ve 2. Ev yöneticisi Merkür , 10. Uncu evde yükselen lorduyla yerleşmiş. Akademik anlamda ciddi başarının göstergesi. Venüs aynı zamanda vargattoma ve Navamsa haritasında yükselene yerleşmiş. Jüpiter de Merkür ile Yengeç burcunda. Sıkı durun girilen dasa dönemi 2019 başı itibariyle JÜPİTER-VENÜS.  

Konuşarak bir iş yapıp yapmadığını sorduğumda, Türkiye’nin prestijli üniversitelerinden felsefe bölümü mezun olduğunu, başka bir alanda da eğitimine devam ettiğini öğrendim.  5. Eve yerleşen Rahu ve görünüm alan Jüpiter sıradışı bir zekânın göstergesidir. Rahu, yönelmemiz gereken hayat amacımızı gösterir. Dikkat edilmesi gereken  Rahu 5. Evden yöneticisinin bulunduğu eve görünüm yaparken, RAHU’nun yöneticisi olduğu Jüpiter’de RAHU’ya görünüm yapıyor. 

 Okurken ‘’Vay be’’ dediğinizi duyar gibiyim.  Haritayı ilk açtığımda bende öylece kalakalmıştım.

Sıradışı bir ruhun tekamül yolculuğunun yazılımını yazmayı nasip eden ALLAH’ıma gözyaşları içerinde teşekkür ediyorum. Hiç olmanın şuuru ile yaşamanın varoluş sorgulamamızda yaşamsal öneme sahip olduğunu düşünüyorum.

Herşey ana kader planının doğrultusunda ilerlerken  irademiz dışında gelişen olaylara direnç göstermek bu yolculuğumuzu daha da zora sokar, her türlü  rahatsızlığa kapı aralar…

Akademik, teknik, edebiyat vb… dil olarak ne olursa olsun en etkili anlaşmanın kalbidir  ‘’DUYGU DİL’’i.

 Demlenelim AŞK’ın nefesinde,

Bırakalım TESLİMİYETİN güvenli  huzurlu kollarına ruhumuzu…………..

Sevgiler…..

 

İLETİŞİM:  guruseyyah@gmail.com