2018-2019 JÜPİTER AKREP BURCU TRANSİTİ

Jüpiter gezegeni “Adalet ve Adanma” nın bir simgesi olarak kabul edilir, astroloji de de oldukça güçlü bir öneme sahip olduğu gibi  Guru veya Brihaspati olarak da bilinir.  Din, eğitim, çocuk, adanmışlık ,şans, bereket-bolluk, ruhsal aydınlanma ve gelişim, içsel büyüme, cömertlik, Allah korkusu, spritülellik gibi konuların Jüpiter yönetiminde olduğundan bahsedebiliriz. Astroloji de horoskop kişiye özeldir. Parmak izi gibidir. Ruhsal bir penceredir. Bu sebeple Jüpiter’in de kişisel haritalarda haritanın gösterdiği güçle doğru orantılı olarak transit etkilerini gösterecektir. Şunu da unutmadan ekleyelim. Zamanı gelen olay döngüsü içerisindeyse kişi,  transitler tetikleyicisi olur. Yani transitten önce ‘’ DASA’’ önemlidir. Dasa sistemi hint astrolojisine özgüdür.

Jüpiter, 11 Ekim  2018’de Hint Astrolojisine göre Akrep  transitine başlayacak. Akrep burcu derinliğin, ölümün, değişim dönüşümün, tutkunun, gizemin, derin duyguların ve hislerin burcudur.  Bulunduğu ev konularında yüzeyselliği sevmez. Daha fazlasını ister. Görünenin ötesini araştırır. Her açıdan tatmin olmak ister. Akrep vurgulu haritanız varsa ruhsal derinlik yaşamamak kaçınılmaz oluyor genellikle.

2018 Ekim ayı ile Akrep burcunda  transite başlayacak olan Jüpiter,  5 Kasım 2019 tarihinde Yay burcuna geçerek Akrep transitini tamamlamış olacak. SADE SATİ dediğimiz fenomen bir dönemin en üst oktav etkilerinden yeni çıkmış Ay’ı Akrep burcunda bulunan kişilerin hayatlarında Jüpiter dokunuşuyla çeşitli büyüme ve iyileşmeler gözlemlenebilir. Eğer Akrep burcu vurgulu bir haritaya sahipseniz Dasa da uygunsa talihli olarak da nitelendirilebilen Jüpiter transiti size birçok kapıları açabilir.

 

Kendi haritamda da Yükselen ,Ay, Venüs, Güneş Akrepte olunca evlilik çanları çalmaya başladı.  Halk arasında ‘’doğru zaman, doğru insan, doğru yer’’ söylemi vardır.  İşte bu söylemi harekete geçiren Astrolojik göstrgelerin başını DASA çekse de Jüpiter transiti de hareketlendirici etki verebiliyor. Sade sati ( Satürn’ün  Ay’a göre 12. Ev transiti ile başlayan 2. Ev transiti ile biten 7.5 yıllık süreç) sürecindeki Akrepler , Ay Akrep burcunda düşüşte olduğu için duygusal derin gelgitler yaşanmış olabilir. Bu etkileri minimalize edecek güç yoksa çok sarsıcı olabiliyor. Mesela Jüpiter görünümü kurtarıcı etki verebiliyor.

Jüpiter de haritada bulunduğu konumdan itibaren 5-7-9.uncu evlerle görünüm yapar. Netice olarak Jüpiter Akrep burcundan Balık, Boğa, Yengeç burçlarına görünüm yapacak. Eğer ki ,Akrep, Balık, Boğa, Yengeç burçlarında  yükselen, Ay yükseleniniz var ise aşka davet edilmekle birlikte kişisel gelişiminizle, refah durumunuzla ilgili harita gücüyle paralel olaylar DASA da uygunsa harekete geçebilir. Akrep- Boga yükselenliler için 1-7 aksında transit geçişi ile bekarsanız evlilik getirebilir. Venüs -Mars da eğer bu iki evden birindeyse tadından yenmez. Mars tutkunun, Venüs aşkın gezegenidir. Mars 7. Ev de ani bir evlilkte getirebilir. Transitle birlikte yıllarca beklediğiniz aşk kapınızı çalabilir. Nağmeli müzikler eşliğinde aşk dansınıza yıldızların da eşlik etmeye başladığını hissedersiniz. Hazır mısınız Akrepdaşlarım 🙂

Sade Satiden sonra şimdi mutluluk çanları bizim için çalmaya başlayacak.

Sevgiler……