26 ARALIK 2019 GÜNEŞ TUTULMASI

Vedik Astrolojiye göre 26 Aralık’ta Yay burcu Moola nakshatrasında İstanbul saati ile 08:17’de  Güneş tutulması gerçekleşecek.

Tutulma esnasında, yükselen yay burcu ve Ketu yönemindeki Moola Nakshatra baş rol oynayacak.

Ay, Güneş, Jüpiter, Satürn, Ketu, Satürn, Merkür  Yay burcunda, Ketu hariç hepsi de Ketu Yönetimindeki Moola nakshatrasında olacak.

Yay burcu doğal Zodyak’a göre 9. Ev olup,, dini inaçları, felsefe öğretileri, ideoloji, teori, teoloji, kutsal paradiğmaları ,maneviyatın yolunun yüksek öğrenim veya üst bilinçle olan bağlantıları, kutsal rehberleri, uzun mesafeli yolculukları, babayı temsil eder. Mundane Astrology açısından da bir ülkenin hukuk, yargı, dini konular, eğitim, göç ve adalet anlamına gelir.

  1. Ev, koruyan, bilgelik yasası, merhamete giden evrimsel adımın temsilcisi ‘’dharma’’ evidir.

Sanskritçe’de “dharma kelimesi ‘sahip olan’ anlamında olup, sağlık açısından kalça, diz ve Kundali enerjisiyle ilgilidir.

Tutulma esnasında Güneş 9, AY 10, Jüpiter 11, Satürn 29 derece Moola nakshatrasında ciddi anlamda Güneş’in aydınlanma ışığından etkilenecek.

  • Yükselenden itibaren  9. Ev (dharma’nın maddi ifadesi)
  • Ay’dan itibaren 9. ev (dharma’nın duygusal ifadesi)
  • Güneş’ten itibaren 9. ev (dharma’nın felsefi ifadesi)
  • Jüpiter’den itibaren 9. Ev (kapsayıcılık, bilgelik perspektifinin genişliği) anlamına gelir.

Türkiye’nin 7. Evinde gelecek tutulmalar, ülke olarak iç-dış ilişkilerimizi etkileyecek. Spiritüalite ve maneviyatın yeniden doğuşu için gökyüzü enerjilerini daha yoğun hissedeceğiz. Maddi ilizyon ‘’Dünya’’dan ayrışma yaşanırken tutunulan duygu , düşünce, mali servet gibi ‘’bizim’’ olarak nitelendirdiğimiz herşey esneklik ve süreç yasası çerçevesinde kişileri zorlayacak. Evrensel hukuk, ‘’ölmeden önce ölünüz’’ ayetinin gerçekliğini hatırlatacak.

Ketu, bencil, egoist duygu – düşüncelerden arındırırak , spiritüel ruhani ameliyatlar yaptıracak. Bu enerjilerin yoğunluğunu Güneş oluşturduğu için,  evrensel ve kollektif sevgi gelmiş geçmiş herkesin şifası olacak Allah’ın izniyle. Kısaca , Allah vaadini tamamlayacak olan Muhammedi Bilinç canlanıyor. Kundali enerjisi uyanıyor.

Güneş tutulmasının olacağı gün KÜSUF NAMAZI kılmayı unutmayın. Beni de dualarınızda eksik etmeyin.

NOT:  Güneş tutulmasının izlenebileceği site

https://www.timeanddate.com/eclipse/solar/2019-december-26