27 Nakshatra’nın 3. Nakshatrasıdır.

‘ Criticism’ bu nakshatra’yı tanımlamak için kullanılan kelimedir.

Krittika’nın delici niteliği, insan doğasını eleştiren ve arıza bulan niteliktedir. Krittika, herhangi bir eylemin veya durumun köküne iner. Krittika’ya yerleştirilen gezegenler, sivri eylem ve ateş enerjisi patlaması verebilir. Ani ve patlayıcı bir şekilde kişi hareket edebilir. Birkaç saniyeden fazla sürmeyen ani öfke patlamalarına sahip olabilirler.

Bu Nakshatra gezegeni, Güneş’tir ve Güneş’in egemenliği, Krittika karakterindeki gurur, hırs ve kendini motive eder.

Güneş + Venüs, Güneş + Mars veya Krittika’ya benzer enerjileri bir burç içinde değiştirir veya değiş tokuş eder. Güneş, Mars ve Venüs genellikle burada güçlü sonuçlar verir ancak her zaman olduğu gibi, olduğu pada ya bağlıdır.

Krittika kişileri bağımsızlıkları ve iradeleri ile çevrelerindeki diğer insanlara destek olmayı severler. Bazı durumlarda aşırı olabilirler.

Krittika, çok güçlü bir nakshatra’dır, çünkü Güneş’in yükselişini gösterir. Ateşli güneş, bir kişinin hayatının negatif ve karanlık tarafını yakıp parlaklaştırma yeteneği kazandırır. Güneş, kişiye kendi yaşamı için çalışma ve diğerleri için çaba gösterebilme kabiliyetini kazandırır. Güneş yaratıcılık gezegeni olarak sinema, oyunculuk, eğlence ve hatta bir ressam için dinamik bir yetenek verir.

Güneş aşırı egoya yol açabilir parlak olan diğer tüm her şeyi ezebilir.  Bu yüzden bu insanlar egolarını kontrol altında tutmak zorundadırlar.

 

 1.PADA Jüpiter tarafından yönetilen Yay Navamsaya düşer.

Bu pada da doğan insanlar çok mistik bir yüzeye sahiptirler. Her olayın aydınlatıcı yüzünü görmek isteyebilirler. Bu, okült ve mistik konular için derin kazma anlamına gelir. Kibirli, dayanıklı, cömert ve cesurdurlar. Bu pada da ki kişinin öfkesini kontrol altında tutması gerekiyor.

2.PADA Satürn tarafından yönetilen Oğlak Navamsa’ya düşer.

Pada’nın güçlü bir etik anlayışı vardır ancak vizyonu spiritüel olmaktan ziyade materyaldir.
Krittika’nın işleyişinin materyal yönü zirvede.  Mars ve Satürn de burada güçlü bir şekilde çalışırlar.  Astrologlar, tarrot kart okuyucuları, psişik kişiler bu pada yerleşimine sahip olabilirler. Bilginin gücünden ve eski metinleri öğrenirler.  Burada, güneşin doğası daha manevi olur ve diğerleri hayatları ve geleceği konusunda diğerlerine rehberlik etmek ister.

3.PADA Navamsa’daki Satürn tarafından yönetilen Kova burcuna düşer.

Bu aynı zamanda insancıl ve fedakâr bir padadır. Bu pada her türlü öğrenmeyi teşvik eder ve bu nedenle burçun üniversitesi olarak anılabilir.  Tüm gezegenler burada kendi alanlarına göre iyi çalışabilir. Krittika nakshatra’nın pada 3’ünde doğan insanlar genellikle bir çeşit hastalıktan acı çekerler, çok fazla sorumluluk almayı kabul etmeyebilirler.

4.PADA Navamsa Jüpiter tarafından yönetiliyor.

Her türden grup çalışmasını, sevindirici, yardımsever bir şekilde teşvik eder. Buradaki gezegenler grup halinde daha yaratıcıdır.  Merkür biraz farklı olsa da Jüpiter, Venüs ve Ketu bu pada enerjilerini en iyi şekilde gösterebilirler.

Bu pada insanları inandırıcı, eğitimli ve inançları hakkında bilgi edinmekten hoşlanırlar. Beklentiye girmeden vermekten hoşlanırlar. Bazı durumlarda hak ettiklerinden daha azını getirebilir. Onlara değerlerinden daha azını ödeyebilecekleri işi alacaklardır. Bu yüzden bu insanlar daha aza razı olmamalı, çünkü değerleri kendilerinden beklenenden çok daha fazla olabilir.

 

Leave a Reply